“MYSLETE VE VELKÉM A DOBŘE SE BAVTE.” (D. Trump)

Networkingové akce a obchodní snídaně pořádáme již déle než 3 roky. Sami jsme si dříve prošli několika kluby, a proto víme, že tyto akce mají smysl. Networking a navazování obchodních partnerství potřebuje svůj čas. Jsme neradi vázání přísnými pravidly, příkazy nebo poplatky s tím spojenými. Proto jsme vytvořili Bigthinking snídaně, přátelsko-networkingová setkání, kde jde v první řadě a především o networking.

My se na networking díváme jinak, nemyslíme si, že členské poplatky vyřeší pochopení jeho smyslu. Networking podle Bigthinking je vzájemné propojování podnikatelů, živnostníků a aktivních lidí podnikajících v různých oborech tak, aby se synergicky doplňovali. Zároveň jsme proti omezování konkurenčních oborů na akcích, protože věříme, že kdo je dobrý, ten se prosadí a vždy záleží na tom, jak si protistrany sednou lidsky. Když si nesednete lidsky, i přes to, že někdo může být skvělý profík, stejně obchod nebude fungovat. A již několikrát se stalo, že právě konkurenti ze stejného oboru nakonec spojením a sdílením svých zkušeností dokázali získat mnohem více, než každý sám za sebe.

Naším cílem je dát vám prostor, místo, kde potkáte spoustu zajímavých lidí, kde získáte důležité informace, kontakty a impulsy, které vás v podnikání posunou o notný kus dále. Díky našemu know-how, jak účinně networkovat, budete vždy o krok vepředu. Je ale velmi důležité, abyste byli aktivní. Ptejte se, debatujte, učte se a naopak se nebojte podělit o své zkušenosti. Dívejte se mnohem dál, u nás během jedné snídaně nepotkáte např. jen 20-25 nových lidí, ale vlastně 250! Každý z přítomných má návaznost na nejméně 10 dalších zajímavých lidí.

V Bigthinking chceme vytvořit prostředí podnikatelských klubů, které budou založeny na dobrovolnosti a smyslu pomáhat tím, co umíte, jiným lidem a nečekat okamžitou konverzi, tedy za pomoc očekávat okamžitou protislužbu. Věříme, že to nejcennější v podnikání je dobré jméno a upřímné reference, které vám vždy pomohou rozjet novou věc, ať děláte to či ono, nezávisle na oboru podnikání.

Zakládáme si na tom, aby pro vás každá snídaně měla smysl a přínos, takže nikdo nesedí v koutě sám, vždy se snažíme lidi na snídani automaticky propojovat a dáváme našim “členům” prostor pro krátké, cca 20-30 min. workshopy, kterými podtrhnou svou jedinečnost a své profesní know-how. Žádné prezentace firmy a vykládání její historie, ale vždy účelně vybrané a užitečné přednášky, které reálně posluchačům v něco přinesou.

Nikoho nesvazujeme poplatky, povinnostmi, příkazy, ale… …i u nás se setkáte s pravidly, která se týkají především programu a skladby obchodní snídaně. Část setkání je řízená, aby vše mělo spád, nevznikaly prostoje, získali jste potřebné informace, zkrátka, aby měla setkání pro zúčastněné přínos. A v druhé polovině je dostatečný prostor pro vlastní networking.

Zároveň každý z vás dostane na začátku prostor představit sám sebe, své podnikání nebo projekt a možnost říci, co hledáte, s čím potřebujete pomoct, nebo naopak s čím umíte pomoct vy. Čím výstižnější a kratší projev (pitch) budete mít, tím vám bude fungovat lépe. I to se u nás můžete naučit.

Vidíte to stejně?

Tyto myšlenky chceme předávat dál, za hranice Opavy, Ostravy, Moravsko-slezského kraje, takže jestli to vidíte s networkingem stejně, zkuste nám napsat a třeba rozjedeme franšízu právě u vás. Máte-li ambice stát se tím, kdo bude stát uprostřed podnikatelského dění ve vašem městě, ozvěte se. My vám poskytneme zázemí, marketing, know-how a vše ostatní již bude samozřejmě pod vaším plným vedením!

Síťovat lidi nám nestačí, nyní jsme se rozhodli síťovat také města! Z tohoto budou čerpat všichni členové platformy Bigthinking.