BIGTHINKING BUSINESS INSPIRATION, 28.02. 2015

Druhý ročník akci Bigthinking Business Inspiration, který se konal v únoru 2015 a představil rovnou 4 lídry české online i offline scény.

Mezi řečníky se nám podařilo dostat např. Barboru Nevosádovou z Tripomatic.com. Online projektu, který vznikl v Brně a stal se během chvíle globálním hráčem na poli plánování výletů po celém světě. Navíc samotný Apple vybral Tripomatic do své reklamy, kde ji používají herci pro výběr dalšího tripu.

barboranevosadova

Barbora představila historii firmy i s přesahy do soukromí, ale navíc zcela konkrétně popsala jednoduchou strategii jak dostat svůj projekt do médií a bez nákladů.

Dalším spíkrem byl skvělý Martin Šula, bývalý technik Formule 1. Člověk, který se svým týmem stojí za revolučním JetSurfem, motorem poháněným surfem schopným jezdit jak po flat hladině, tak po obříh vlnách na Havaji.

martinsula

Martin nás provedl samotným vývojem JetSurfu až po backstage náročného focení surfování na Havaji mezi žraloky a drtivými vlnami.

24183c8

David Spáčil, režisér a CEO start-upu Videoflot.com nás zavedl mezi filmové triky a příběh, jak Videoflot začal, jak se dostal do startup akcelerátoru v Jižní Americe a jak se na onlinu na poli služeb vlastně podniká.

A posledním řečníkem nebo spíše řečnicí byla Lucka Brešová, výkonná ředitelka dnes snad nejnahajpovanějšího online projektu – skypicker.com. Skypicker představil už v roce 2013 na prvním Business Inspiration jeho CEO Oliver Dlouhý, ale bylo to ještě v době, kdy projekt byl na začátku, s minimem lidí i financí.

luckaSkyPicker

Kdežto Lucka hovořila o dnešním Skypickeru s desítkami milionů obratu měsíčně, investory za zády. Ukázala a zcela konkrétně popsala, co to znamená být startupistou, jaké to je dělat overnight a mít 100% focus na cíl.

 

Více informací k akci: www.bbi.bigthinking.cz